Biografia

Sławek Wojnarowski, polski autor, kompozytor i wykonawca, pochodzi ze Śląska (południowo-zachodnia Polska). W 1986 r. osiedla sie we Francji, w dalekiej Bretanii w pobliżu Rennes, gdzie w wieku 24 lat poślubia wybrankę swojego życia.
Przybywając do Francji z języków obcych zna tylko niemiecki, nie majac więc wyboru decyduje sie na naukę języka francuskiego, studiuje jednoczesnie muzykologię na uniwersytecie oraz gitarę i solfeż na wyższych studiach muzycznych w tutejszym konserwatorium. Talent i wytrwała praca umożliwiają mu zdobycie wszystkich dyplomów i medali.
Dzięki inspiracjom wyniesionym ze spotkan i podrozy w jego muzyce zawsze widac i czuc powrot i pasje do bluesa granego najpierw przez 2 lata w Polsce w duecie « EASY-OZZY » z Leszkiem Cichonskim.
Ten styl muzyczny odpowiada przede wszystkim ludziom pozbawionym ojczystych korzeni i żyjącym na obczyźnie.

Dzieki zagranicznym podrozom i turne (Portugalia, Hiszpania, Turcja, Niemcy, Anglia, Czad i USA) rusza na podboj nowego stylu,nadając mu nazywę « World Blues », który odzwierciedla jego otwarcie na swiat. Z połączenia owych stylów, gatunkow muzycznych i jezykow powstała mieszanina wybuchowa i zywa, czasami lagodna i melancholijna.
Potrafi tez włączyć do swojej muzyki dzwieki naśladujące wzburzenie, cisze i pokoj, taka muzyka lubi po prostu swing.
Swój czas poswieca wylacznie muzyce, zyje nią przez 24 godz na dobe pracując w studiu nagraniowym albo występując na scenie, gdzie czuje sie najlepiej (to jego zywiol), grajac w duecie akustycznym, w kwartecie elektrycznym lub z big bandem.
Tu odczuwana jest jego magiczna aura, tu emanuje jego wirtuozeria i feeling gry na gitarze przepelniony szlachetnoscia i energia.
Ciągłe poszukiwania muzyczne pozwolily na wydanie we Francji czterech plyt kompaktowych, ktore swiadcza o obranej drodze i dojrzalosci artystycznej tego wyjatkowego tworcy i jego oryginalnego stylu jakim jest « World Blues ».

Slawek i jego grupa uczestniczyli w okolo dzisieciu programach telewizyjnych :
M 6 , FR 3, Tv Rennes, TV Breizh.

Obecnie mozna wysluchac ostatnich dwoch plyt « Istanblues » i „ Paris Melesse“ na falach 80 rozglosni radiowych we Francji i za granica.

Gral na wielu festiwalach we Francji, Anglii, Szwajcari, Niemczech...i nawet w Afryce.
Gral z Ike Turner, Magic Slim, Popa Chuby, lucky Peterson i wieloma gwiazdami soul i bluesa.